"/> Carnikavā sākusies politiskā izrēķināšanās?! - apkartraksts.lv
kontakti
 
Ceturtdiena, 7. jūl. Šodien: Alda, Maruta; Rīt: Antra, Adele, Ada
31.01
Pirmdiena 22:00–24:00

ziemeļrietumu vējš, 5m/s
-2°
     


«« »»
POTCPSSv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Carnikavā sākusies politiskā izrēķināšanās?!
iesūtīts: 02.08.2017 13:47
izdrukas versija 

Avots: www.facebook.com/carnikavietiss

Carnikavas novada domes priekšsēdētājas Daigas Jurēvicas (LZS) vadībā ir sasaukta domes ārkārtas sēde, kas norisināsies šo ceturtdien, 2017.gada 3. augustā. Tajā tiks izskatīts jautājums par jaunas domes struktūrvienības – centrālās administrācijas sporta stratēģijas nodaļas izveidi. Patiesībā tas nozīmē tikai to, ka pāris mēnešus pēc vēlēšanām ir sākusies D.Jurēvicas politiskā izrēķināšanās ar sev netīkamiem politiskajiem oponentiem, kas šajā gadījumā ir Carnikavas sporta centra vadītājs Roberts Raimo.

Kopš 2011.gada Carnikavas sporta dzīvi organizē Carnikavas sporta centrs, par kura vadītāju tika iecelts Roberts Raimo. Domājams, ikviens novada iedzīvotājs būs ievērojis, kā sporta dzīve ir attīstījusies kopš R.Raimo stāšanās sporta centra vadītāja amatā. Gatavojoties 2013.gada pašvaldību vēlēšanām, domes priekšsēdētāja D.Jurēvica iekļāva R.Raimo arī savas partijas deputātu kandidātu sarakstā. Saņemot daudzu novadnieku plusiņus un sarakstā apsteidzot tādus D.Jurēvicas uzticamos domubiedrus kā Pjotrs Špakovs, R.Raimo kļuva par pašvaldības deputātu.

Nesaskaņas sākās 2016.gada rudenī, kad R.Raimo nolēma izstāties no D.Jurēvicas atbalstītāju pulciņa. Tad pirmo reizi izskanēja teksti, ka, „ja R.Raimo nemācēs uzvesties, tiks likvidēts sporta centrs”.

Ir pagājuši vien pāris mēneši pēc 2017.gada pašvaldību vēlēšanām, kurās ar minimālu pārsvaru D.Jurēvica atkal kļuva par domes priekšsēdētāju. Tā vien izskatās, ka savu jauno darba ciklu viņa sākusi ar politisko izrēķināšanos. Plāns ir ļoti primitīvs un jau ne reizi vien īstenots domē – plānots izveidot jaunu struktūrvienību domē, kas sporta centram „atņems” daudzas nozīmīgas funkcijas, praktiski atstājot R.Raimo bez pienākumiem. Šādā veidā R.Raimo tiks izsvītrots no Carnikavas sporta dzīves, un jaunās struktūrvienības vadītāja amatā kārtējo reizi tiks iecelts savējais - cilvēks no D.Jurēvicas saraksta.

Pēc līdzīga scenārija 2013.gadā amatā tika iecelts savējais Imants Pastors. Viņam tika izveidota jauna domes struktūrvienība „Centrālā administrācija”, kuru vadīt, un kas faktiski dublēja domes izpilddirektora funkcijas. 2016.gadā amats tika piešķirts vēl kādam savējam - Edgaram Sliedem. Viņam pēc nodevīgā balsojuma tika izveidota vesela nodaļa Carnikavas Komunālservisā, kuru vadīt. Lieki piebilst, ka savējie vadošajos amatos no nodokļu maksātāju naudas tiek dāsni atalgoti.

Svarīgi, ka šāda veida „izrēķināšanās darbus” D.Jurēvica vienmēr organizē, sasaucot domes ārkārtas sēdes. Kāpēc? Elementāri - domes ārkārtas sēdēs viņai pēc likuma nav jānodrošina filmēšana!!! Līdz ar to novada iedzīvotāji par sēdē notiekošo praktiski netiek informēti. Turklāt ārkārtas sēdes rada būtiskas pašvaldības izmaksas, jo tas ir papildus darbs deputātiem, par ko pašvaldībai ir jāmaksā.

Ja D.Jurēvicai rīt izdosies īstenot savu atriebības plānu, seko retorisks jautājums – kura iestāde būs nākamā? Vai Carnikavas mūzikas un mākslas skola, kuru vada Igors Doriņš (R.Raimo vēlēšanu saraksta cilvēks Nr.2) vai Brīvā laika pavadīšanas centrs „Kadiķis”, kuru vada Gunita Dzene ( jaunievēlētā deputāte no politiskās apvienības „Reģionu alianse”).

Skumji, ka šādas reorganizācijas pēc savas būtības novadā neuzlabo neko, drīzāk tieši pretēji - nesaprotami sarežģī attiecīgo jomu, un nav skaidrs, kāds labums no tā būs iedzīvotājiem. Vai šī lēmuma rezultātā būs vairāk sporta sacensību vai kvalitatīvāka zāle stadionā? Diez vai! Protams, ir jautājumi, kas būtu jāuzlabo sporta saimniecībā, bet vai šis ir īstais veids, kā to darīt?

Skaidrs ir tikai viens, ka mūsu Carnikavas „carienei” kāds nav izdabājis. Autoritatīvais vadības stils, pret ko iestājās deputāti un kas neapmierina 50% iedzīvotājus (kā to liecināja www.carnikava.lv veiktā aptauja par pašvaldību vēlēšanu iznākumu) uzņem apgriezienus ar jaunu jaudu. Jautājumi tiek virzīti atriebības alkās, nevis vēlmē uzlabot saimniekošanu. Tā vien liekas, ka intrigu pīšana ir domes darba kārtības jautājums nr.1, jo ar saimniekošanu veicas ļoti plāni, pret ko iestājās un norādīja arī Roberts Raimo.

Tāpēc aicinām novadniekus, kuriem nav vienaldzīgs Carnikavas sporta dzīves liktenis, rīt, 3.augustā plkst. 8.15 ierasties domes sēžu zālē, kur notiks šī jautājuma izskatīšana un paust savu viedokli. Domes valdošās koalīcijas deputātiem ir jāsaprot, ka šādas afēras vairs īstenot nebūs tik vienkārši.

Vienlaikus lūdzam pašus deputātus individuālā kārtā nodrošināt sēdes filmēšanu, jo ikvienam ir tiesības redzēt, kas patiesībā notiek domes sēdēs.

   
« atpakaļ
Aktuālais jautājums
Kādam jūsuprāt jābūt gajēju velo ceļa uz jūru segumam?
Bruģis
Asfalts
Blietēta grants
Monolīts betons
Šķelda
Gumija segums
Cits seguma veids
  rezultāti 
Sadarbība


‍ ĀDLERA ŠOKOLĀDES 
‍DARBNĪCA / VEIKALS 
‍             GARUPE

Biedrība "Nākotnes iela"Galerijas
Āķis lūpā 2015 Āķis Lūpā (8).JPGRīts pie Gaujas maijā Autors: Raimonds GarenčiksDambja rekonstrukcija Lieldienas 2014 2014-04-12 13.10.31.jpgDambja rekonstrukcija Lieldienas 2014 2014-04-12 13.00.09.jpgGaujas tilta būvniecības progress 2014-03-19 12.05.24.jpgGaujas tilta būvniecība 2014-01-25 13.57.11.jpgGaujas tilta būvniecība 2014-01-25 13.58.32.jpgGauja palu laikā 2013 Autors: Raimonds GarenčiksAprīlī pie Gaujas Autors: Raimonds GarenčiksAprīlī pie Gaujas Autors: Raimonds Garenčiks
Mēs tīklojam:
Apkartraksts.lv
Carnikavas novada ziņu portāls
e-pasts: info@apkartraksts.lv
 
© 2011-2022. All rights reserved. »