Šī lapa ir izdrukāta no apkartraksts.lv

Jāņi paiet, atkritumi paliek (papildināts 26.06.13)

Autors: Raimonds Garenčiks
Katru gadu Carnikavas novadā svinēt Jāņus pie publiskajiem ūdeņiem ierodas daudz atpūsties gribētāju, kas aiz sevis atstāj dažādas liecības.

Aktuāls ir jautājums - kā nodrošināt teritorijas kārtību arī pēc Jāņiem? Šeit noteikti būtu jāsadarbojas pašvaldības policijai ar teritorijas uzturēšanas dienestiem. 

Protams, var jau teikt, ka šī teritorija nepieder pašvaldībai, un atbildīgie jāmeklē citur. Negribētos, lai visa slodze gultos uz iedzīvotāju pleciem, kas dzīvos atkritumos līdz nākamajai talkai Aprīlī. 

Foto. Pulksteņezers Jāņu rītā.Foto. Pulksteņezers dienu pēc Jāņiem.


‍Foto. Pulksteņezers (tā pati vieta) 26.06.13 plkst. 07:00
‍‍
26.06.2013 plkst.7  Kā redzams foto , kāds "labvēlis" daļu atkritumu ir atbrīvojis no maisiem un tagad tie gaida stiprāku vēju, lai tiktu izmētāti pa visu apkārtni. Kā norāda zīme pie meža ceļa, tad meža saimnieks te ir AS "Latvijas valsts meži" . Varbūt saimniekam trūkst līdzekļu savu īpašumu uzturēšanai ?  AS"Latvijas valsts meži" mājaslapā var atrast 2012.gada operatīvos finanšu rezultātus, kuros minēts, ka 2012. gada peļņa pēc nodokļu nomaksas sastāda - 38,5  miljoni latu.Iespējams, ka iespaidīgā peļņa arī rodas ikdienā pienācīgi neapsaimniekojot savus īpašumus, bet gan talkas dienā 1 reiz gadā saģērbjot cūkmenus un cienājot talciniekus ar desiņām.Desiņu ēšanā pēc talkas šogad Carnikavā "Zibeņos" piedalījos arī pats  un fotogrāfijas ir ievietotas Carnikavas novada

fotogalerijā http://carnikava.lv/fotogalerija/liela-talka-2013  . Varbūt pašvaldība var lūgt bagāto saimnieku uzkopt savu īpašumu ?